Architektura relacji

16 września 2018, godz.12:15-15:00


Architektura relacji 
warsztaty otwierające

 

miejsce: Warsztatownia Tańca, pl. Marymoncka 34, Warszawa
bilety: wstęp wolny
zapisy: teatr21@teatr21.pl

 

prowadzenie: Justyna Sobczyk, Justyna Wielgus

 

Warsztat otwierający działalność Centrum Sztuki Włączającej: Downtown, wprowadzi uczestników w obszar praktykowania refleksji w temacie “Niepełnosprawność i społeczeństwo”. To również doskonała okazją do spotkania się w pracy z aktorami Teatru 21. 

 

Inspiracją dla warsztatu jest praktyka choreografa Allito Allesiego, którego główną ideą jest łączenie w pracy osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi.  Będziemy odkrywać swoje ograniczenia i badać własne możliwości oraz potencjał w spotkaniu z innym. Wierzymy, że praktykowanie wspólnej obecności, daje szansę na świadome projektowanie twórczych, otwartych na różnorodność sytuacji społecznych, które nie będą bazować na wykluczeniu.

 

Centrum Sztuki Włączającej: Downtown nie posiada swojego miejsca, dlatego wchodzi na chwilę w różne przestrzenie miasta, pozwalając sobie na  wytworzenie za każdym razem swojej indywidualnej formy, która może być propozycją kooperatywnej przestrzeni. Podczas wspólnej pracy będziemy tworzyć formy, które staną się śladem naszego jednostkowego spotkania.

 

Czy relacjom, strategiom komunikacyjnym można nadać kształt? 

 

Co ta, stworzona w dynamicznym działaniu, abstrakcyjna przestrzeń mówi o nas indywidualnie oraz o nas jako społeczeństwie?

 

Wydarzenie w ramach projektu “Niepełnosprawność i społeczeństwo” realizowanego przez Biennale Warszawa we współpracy z Teatrem 21, ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.
[ logotypy: Miasto Stołeczne Warszawa, Biennale Warszawa, Teatr 21 ]

Najbliższe spektakle:

16.09.2018 / 12:00

A r 1200