Próba otwarta
Aktor widzi widza. A widz widzi aktora

 

12 grudnia 2019, godz. 15:30
Próba otwarta
 

Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy

 

Druga "Próba otwarta" w Domu Tymczasowym Teatru 21 w Zachęcie. W przestrzeni wystawy "Zmiana ustawienia" przyjrzymy się bliżej zjawisku intensywnego patrzenia i gapienia się. Eksplorować będziemy napięcie pomiędzy osobą, kóra patrzy a osobą, na którą wzrok jest skierowany. Poprzez użycie ćwiczeń aktywizujących ciało, wyobraźnię i świadomość siebie samego kreować będziemy różnego rodzaje wizulane tańce, w których partnerzy oddziałują na siebie nawzajem. Inspiracją do naszych działań będzie myśl "Aktor widzi widza. A widz widzi aktora" pochodząca z książki Teatru 21 pt. "21 myśli o teatrze" 

 

"Próba otwarta" z Teatrem 21 to okazja do wspólnego treningu, podczas którego będzie można przekonać się na własnej skórze, jak aktorzy przygotowują się do pracy na scenie.

 

prowadzenie: Justyna Sobczyk i aktorzy Teatru 21

 

Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, mozlliwości ruchowe, sprawność itp. 

 

-----------------------

 

wstęp wolny

 

miejsce: Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki (pl. Małachowskiego 3, Warszawa) - wystawa "Zmiana ustawienia" - sala Domu Tymczasowego Teatru 21

 

-----------------------

 

Wydarzenie w ramach "GAP SIĘ!" - drugiego sezonu Centrum Sztuki Włączającej realizowanego przez Teatr 21 w ramach Domu Tymczasowego Teatru 21 w Zachęcie. 

 

-----------------------

 

Wydarzenie współfinansowane ze środków m.st. Warszawy

 

Dom Tymczasowy Teatru 21 w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki 

 

 

Najbliższe spektakle:

31.10.2019 / 15:30

12.12.2019 / 15:30

Proba otwarta grudzien 1920x1080