Przekraczanie ramy


Trzydniowe warsztaty dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością.

 

miejsce: Teatr Studio, pl. Defilad 1

terminy: 24-25 października (12:00 - 15:00) | 26 października 2018 (9:00 - 12:00)

 

wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona
zapisy: teatr21@teatr21.pl

 

Cieszymy się, że możemy zaproponować rodzicom i opiekunom dzieci z niepełnosprawnością coś, co wykracza poza codzienność - cykl trzech trzygodzinnych warsztatów twórczych. Ponieważ istotą kreatywności jest przełamywanie stereotypów w myśleniu i działaniu, my też będziemy działać niekonwencjonalnie, wykorzystując znane materiały w inny, nietypowy sposób. I do tego nie musimy mieć żadnych zdolności artystycznych.

 

Będziemy między innymi:

używać słów, choć nie będziemy za dużo mówić;

odnosić się do ramy i zastanawiać się, co bywa ramą w naszym życiu;

wykorzystywać dziesiątki metrów białego papieru, na którym jednak nie będziemy malować;
użyjemy krzeseł, ale nie tylko do siedzenia;

wykorzystamy kopie zdjęć z naszych prywatnych albumów, by powstała książka artystyczna lecz nie tylko do czytania.
Będzie pozytywnie, energetycznie, odkrywczo, miło i niekonwencjonalnie.

 

Warsztaty będą sprzyjać budowaniu nowych relacji, odkrywaniu często uśpionego potencjału, który drzemie w każdym bez wyjątku. Stworzymy przestrzeń do mówienia własnym głosem o tym, co jest dla nas ważne.

 

Warsztaty Przekraczanie ramy będą okazją do tego, by spojrzeć dalej, wyjść poza znany obszar i wejść w nowy. Chcemy spojrzeć na to, co znane inaczej i zrobić to w odmienny niż zwykle sposób.

(Maria Parczewska, prowadząca warsztat “Przekraczanie ramy”)

 

Maria Parczewska - psycholożka, projektantka, nauczycielka akademicka. W latach 1990-2017 współtworzyła program edukacyjno-artystyczny Laboratorium Edukacji Twórczej w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Prowadzi warsztaty twórcze, wykłady, szkolenia specjalistyczne. Od 25 lat współtworzy i realizuje program specjalizacji “Animacja kultury” w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzi autorski przedmiot “Kreatywność – refleksja i ekspresja” w Akademii Teatralnej w Warszawie oraz na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Jest autorką publikacji i artykułów z zakresu animacji kultury i kreatywności w Polsce i za granicą.

 

Najbliższe spektakle:

24.10.2018 / 12:00

25.10.2018 / 12:00

26.10.2018 / 09:00

Przekracz 1200b