Poruszeni

20 października 2018, godz. 15:00-17:30

Poruszeni / warsztat taneczno-ruchowy

 

prowadzenie: Janusz Orlik
miejsce: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego (ul. Jazdów 1)
bilety: wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)
zapisy: teatr21@teatr21.pl

 

Ćwicz razem z aktorami Teatru 21 i choreografem Januszem Orlikiem! Zapraszamy na warsztat, podczas którego razem poznamy techniki kontakt-improwizacji i wprawimy w ruch nasze ciała i idee.


„Poprzez warsztat pragnę prowokować do aktywności we wspólnym kreowaniu i praktykowaniu ruchu i zachęcić uczestników do odnajdywania własnego twórczego potencjału. Praca polegać będzie na wyzwoleniu potencjału twórczego uczestników poprzez użycie alternatywnych narzędzi kreowania ruchu, praktyk choreograficznych i improwizacyjnych, które zwiększą umiejętność budowania zaufania, świadomość ciała, ułatwią generowanie i komponowanie ruchu.

Moim celem jest pokazanie tańca jako narzędzia ekspresji i komunikacji niewerbalnej dostępnego dla każdego, a nie jako formy czysto technicznej, zarezerwowanej jedynie dla profesjonalistów oraz podkreślenie, ważnego w mojej artystycznej pracy, czysto ludzkiego i emocjonalnego aspektu sztuki tańca. Zamierzam skoncentrować się nie tyle na precyzji i perfekcji, ile na budowaniu wspólnoty we wzajemnych relacjach i komunikacji w grupie.
W pracy warsztatowej pragnę skupić się na wzbogacaniu wiedzy, zdolności i umiejętności ruchowych uczestników, zarówno w zakresie tworzenia, obserwacji wspólnych działań jak i ich konstruktywnego opiniowania.”


Janusz Orlik - choreograf i tancerz, absolwent warszawskiej szkoły baletowej. Studiował w Brucknerkonservatorium Linz (Austria). W tym samym czasie rozpoczął pracę w zespole młodych tancerzy x.IDA Dance Co. Od 2002 r. jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Autore spektakli „Exérèse monobloc” (2004), „a bliźniego swego jak siebie samego” (2006), „Live on stage” (2008), „Święto wiosny” (2011), „Insight” (2013), który został wyróżniony Nagrodą Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Janusz Orlika i Joanny Leśnierowskiej za najlepszą choreografię przyznaną w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014. Poza pracą sceniczną prowadzi warsztaty taneczne w szkołach tańca oraz innych placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą.


Wydarzenie w ramach projektu “Niepełnosprawność i społeczeństwo” realizowanego przez Biennale Warszawa we współpracy z Teatrem 21, ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.


Warsztat taneczno-ruchowy Janusza Orlika realizowany jest w ramach projektu „Poruszeni”, realizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 


 

Najbliższe spektakle:

17.10.2018 / 15:00

20.11.2018 / 15:00

Poruszeni 1200b