„Śmiertelnie trudna gra” w Starej ProchowniTrudno powiedzieć, aby był to tour. „Śmiertelnie trudna gra” prezentowana jest na razie tylko w Warszawie, ale trzeba przyznać, że jesteśmy w trakcie jakiegoś objazdu. Za nami już dwa grania w Instytucie Teatralnym i jedno w Starej Prochowni. A to nie koniec! Wszystko zaś dla uczniów stołecznych (i nie tylko) szkół.

Spektakl na podstawie książki Wolfa Erlbrucha „Gęś, śmierć i tulipan” zobaczyło już 160 uczniów. Kolejne pokazy w Starej Prochowni przy ul. Boleść 2 zaplanowano na 14, 15, 21 i 22 listopada. Niestety wszystkie miejsca są już zarezerwowane, ale proszę się nie martwić – w przyszłym roku planujemy kolejne prezentacje. Według naszych obliczeń do końca miesiąca przedstawienie zobaczy ponad 400 dzieci. Musimy nadmienić, że w każdym teatralnym spotkaniu uczestniczą maksymalnie trzy klasy, a spektakl nie jest jego jedyną częścią. Są jeszcze warsztaty. W końcu po to stworzyliśmy „Śmiertelnie trudną grę”. Chcieliśmy porozmawiać.

„Wyszłyśmy od tematu śmierci, a zaczęłyśmy przyglądać się życiu, jego regułom, tej naszej codziennie grze w klasy. Z muzyczno-ruchowych improwizacji powstał spektakl nie tylko o odchodzeniu, ale o twórczej obecności w świecie pełnym wyzwań.”

Justyna Sobczyk, reżyserka

reżyseria: Justyna Sobczyk
dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
scenografia, kostiumy: Agata Skwarczyńska
występują: Magdalena Świątkowska, Justyna Wielgus
muzyka na żywo: Saba Litwińska
produkcja: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Copyright: Wolf Erlbruch, Ente Tod und Tulpe; ©Verlag Antje Kunstmann GmbH, München 2007

Wyprodukowane przez Stowarzyszenie Pedagogów Teatru
Partnerzy: Instytut Teatralny