Przejdź do KONTAKT

Teatr 21 na Crossing the Line Festival

Teatr 21 na Crossing the Line Festival Spektakl „Rewolucja, której nie było” Teatru 21 otworzy pierwszy międzynarodowy festiwal on-line „Crossing the Line”. Nagrodzony Paszportem „POLITYKI” warszawski zespół teatralny zaprezentuje się w towarzystwie najważniejszych europejskich teatrów tworzących sztukę z artystami z niepełnosprawności intelektualną. „Crossing the Line” [...]

O!SWÓJ 2021 – szkolenie dla nauczycieli

Upowszechnienie wśród nauczycieli idei edukacji włączającej oraz inspirowanie do pracy innowacyjnymi metodami z obszaru pedagogiki teatru.

Ogłoszenie przetargowe

Ogłoszenie o zamówieniu na roboty budowlane nr 776326-N-2020 z dnia 31.12.2020 r.

Teatr 21 w witrynie sklepowej na Pasażu Wiecha

Teatr 21 w witrynie sklepowej na Pasażu Wiecha Teatr 21 przejmuje jedną z witryn Domów Towarowych Wars Sawa Junior. Na wystawie okiennej pojawią się elementy scenograficzne i kostiumy ze spektakli warszawskiego teatru. To wszystko w ramach inicjatywy "Pasaż Wiecha Festiwal Miejski".  Już niedługo Teatr 21 i Centrum [...]

Zespół ojców – rozmowa na Dzień Ojca

Zespół ojców rozmowa na Dzień Ojca Z okazji Dnia Ojca chcemy spotkać się w towarzystwie ojców osób z zespołem Downa. Porozmawiamy o ich doświadczeniu ojcostwa, o wyzwaniach dotyczących rodzicielstwa, systemach edukacji i alternatywnych metodach wychowawczych i oczywiście o ich synach i relacji jaką ze sobą [...]

Bez tabu z Marilyn – niepełnosprawność i seksualność

Wykład inspirowany performansem Teatru 21 “Ciało w ciało z Marilyn”

Grając z Marilyn – niepełnosprawność, aktorstwo i glamour

Rozmowa wokół performansu Teatru 21 “Ciało w ciało z Marilyn”

Ciało w ciało z Marilyn

Aktorki Teatru 21 wcielają się w postać Marilyn Monroe.

Polskie orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru

Już w piątek, 26 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, rozpocznie się druga edycja festiwalu online – YouTube Dni Kultury. W ramach niego Teatr 21 pokaże performans “Tisza be-Aw”, w którym artyści z niepełnosprawnościami przywołują pamięć ofiar nazistowskiej akcji T4. 

KABAK x Teatr 21 – kolekcja skarpetek zaprojektowanych przez aktorów Teatru 21

Wyjątkowe skarpetki “KABAK x Teatr 21” i wspierają remont Centrum Sztuki Włączającej i stałej siedziby Teatru 21.

“Tisza be-Aw” na YouTube Dni Kultury!

Już w piątek, 26 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, rozpocznie się druga edycja festiwalu online – YouTube Dni Kultury. W ramach niego Teatr 21 pokaże performans “Tisza be-Aw”, w którym artyści z niepełnosprawnościami przywołują pamięć ofiar nazistowskiej akcji T4. 

Niepełnosprawność – śmiech, heheszki i hejt

Rozmowa o niepełnosprawności, śmiechu i hejcie. Jakie funkcje może pełnić śmiech i humor w zależności od kontekstu jego użycia?

Nie zostawiaj nikogo w tyle!

Paszportem POLITYKI w kategorii „Teatr” nagrodzony został Teatr 21. Po raz pierwszy w 28-letniej historii nagrody uhonorowani nią zostali artyści z niepełnosprawnościami intelektualnymi. 

Niepełnosprawność w tekstach dla teatru

Jak budowany jest wizerunku niepełnosprawności w polskim teatrze i dramacie oraz jaki potencjał emancypacyjny i polityczny uruchamiany jest różne strategie reprezentacji.

Hulamy na ZOOMIE

Hawaje w środku zimy? Z Teatrem 21 wszystko jest możliwe!

Podsumowanie roku 2020 w Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21

Rok 2020 był trudny dla całej kultury. Teatr 21 / Centrum Sztuki Włączającej musiały bardzo szybko dostosować się do nowej sytuacji zamknięcia, przeorganizować próby z aktorami Teatru 21, na nowo zaplanować wydarzenia i inaczej myśleć o kontakcie z naszymi widzami.

Paszport POLITYKI dla Teatru 21

Paszportem POLITYKI w kategorii „Teatr” nagrodzony został Teatr 21. Po raz pierwszy w 28-letniej historii nagrody uhonorowani nią zostali artyści z niepełnosprawnościami intelektualnymi. 

Gyrokinesis® – łagodna aktywacja

Masz dość siedzenie w domu i bezruchu? My też! Ćwicz z nami on-line!

Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną

Seksualność osób niepełnosprawnych to do dzisiaj temat tabu. Kiedy sprawa dotyczy osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi, to powszechna wiedza w tym obszarze jest jeszcze mniejsza, a zmowa milczenia i uprzedzenia proporcjonalnie wzrastają. Porozmawiajmy otwarcie o seksualności w różnych jej wymiarach. 

Dostępność edukacji artystycznej / Szwecja – Moomsteatern

“Dostępność edukacji artystycznej” to cykl rozmów inicjowanych przez Teatr 21 w ramach projektu Centrum Sztuki Włączającej, które mają przybliżyć różne strategie włączania osób z niepełnosprawnościami w główny nurt edukacji artystycznej i życia teatralnego.

From J. to Jessica

Pokaz spektakli inspirowanego historią Jessici Vos – osoby transpłciowej i aktorki Theater Babel Rotterdam – która dzieli się z widzami doświadczeniem własnej tranzycji. Swoją prywatną historię przedstawia otwarcie, bez niedopowiedzeń, nie bojąc się tematów tabu.

Teatr 21 nominowany do Paszportu POLITYKI

Paszporty POLITYKI to jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród w świecie kultury w Polsce. W tym roku, w kategorii „Teatr” nominowany został warszawski Teatr 21. Po raz pierwszy w historii tej nagrody szansę jej otrzymania dostali artyści z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Downy, muminki, męczennicy

Downy, muminki, męczennicy Wizerunki osób z zespołem Downa w toczącym się konflikcie Ostatnie wydarzenia wywołane orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji ujawniły wiele napięć związanych zarówno ze statusem, jaki osobom z niepełnosprawnościami przysługuje w polskim społeczeństwie, jak również z protekcjonalnym, przedmiotowym traktowaniem osób z niepełnosprawnościami [...]

Gapienie się na niezwykłe ciała

Gapienie się na niezwykłe ciała Premiera książek Rosemarie Garland-Thomson w Polsce Premiera polskich tłumaczeń książek Rosemarie Garland-Thomson – jednej z czołowych badaczek „disability studies”. Wydane przez Teatr 21, w ramach działalności Centrum Sztuki Włączającej, „Gapienie się. O tym jak patrzymy i jak pokazujemy siebie innym” [...]

Niepełnosprawność i fotografia – webinarium

Jak niepełnosprawność wpływa na namysł o fotografii i na kanony patrzenia, które ją ustanawiają?

“Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3” – spektakl on-line

``Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3`` Finałowy epizod teatralnego serialu Teatru 21 - spektakl po raz pierwszy online. Spektakl "Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3" to finałowy epizod serialu teatralnego Teatru 21 (wcześniej m.in. "...i my wszyscy, Odcinek 0", "Statek miłości. Odcinek 1"). Spotykamy bohaterów [...]

O!SWÓJ 2020 – szkolenie dla nauczycieli

Upowszechnienie wśród nauczycieli idei edukacji włączającej oraz inspirowanie do pracy innowacyjnymi metodami z obszaru pedagogiki teatru.

“Indianie” – pokaz rejestracji on-line

``Indianie`` - spektakl on-line na Dzień Dziecka Z okazji Dnia Dziecka Nowy Teatr i Teatr 21 zapraszają na rejestrację spektaklu ``Indianie``. Z okazji Dnia Dziecka prezentujemy zapis spektaklu "Indianie" Teatru 21! Przedstawienie dedykowane osobom od 7. roku życia Jak oglądać? Spektakl "Indianie" będzie dostępny on-line [...]

Matki rewolucji – rozmowa on-line

Dniu Matki, 26 maja 2018 w Sejmie RP trwał protest RON. Dwa lata po jego zawieszeniu zapraszamy na rozmowę z “supermatkami” – bohaterkami tego protestu: Iwoną Hartwich, Anną Glinką, Anetą Rzepką.

Teatr 21 zaproszony do współpracy przy nowym sezonie niemieckiego teatru Münchner Kammerspiele

Będziemy współpracować i zapraszać na występy gościnne przedstawicieli międzynarodowej sceny inkluzywnej: m.in. Saša Asentić & Per.Art, Teatr 21, Theater HORA i Meine Damen und Herren. Zorganizujemy warsztaty, wymianę wiedzy między tymi grupami a Münchner Kammerspiele – w ten sposób chcemy poszerzać aktualne standardy estetyczne i formy działania.

Zrzutka na siedzibę Teatru 21 i Centrum Sztuki Włączającej

Bądź z Zespołem – wyremontujmy razem Centrum Sztuki Włączającej – pierwszą społeczną instytucję kultury w Warszawie dedykowaną twórczości osób z niepełnosprawnościami!

“Indianie” – pokaz rejestracji on-line

Aktorzy Teatru 21 napisali własną wersję na orędzia na Międzynarodowy Dzień Teatru 2020.

Międzynarodowy Dzień Teatru – orędzie Teatru 21

Aktorzy Teatru 21 napisali własną wersję na orędzia na Międzynarodowy Dzień Teatru 2020.

NEWSLETTER

Zapoznałem się z polityką prywatności