Przejdź do KONTAKT

Bez tabu z Marilyn – niepełnosprawność i seksualność

wykład dr hab. Remigiusz Kijaka
Bez tabu z Marilyn

Wykład Remigiusza Kijaka, badacza, który od lat zajmuje się seksualnością osób z niepełnosprawnością intelektualną, autora licznych książek, w których w nowatorski i odważny sposób, namierza tematy tabu, rozbraja mity o braku potrzeb seksualnych osób z niepełnosprawnością intelektualną i upomina się zaprzestanie marginalizowania seksualności tej grupy. Badacz zwraca uwagę, że zmowa milczenia wokół seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną wpływa na to, że przeżywają one swoją seksualność obciążone złymi emocjami, lękiem, wstydem, niepokojem. Czy zmiana jest możliwa? 

Punktem wyjścia do wykładu jest performans “Ciało w ciało z Marilyn”, w którym aktorki Aleksandra Skotarek i Maja Kowalczyk odgrywają rolę Marilyn Monroe. Poprzez figurę tej ikonicznej postaci popkultury artystki z Teatru 21 mierzą się z tematami kobiecości, seksualności i bycia aktorką w kontekście własnej niepełnosprawności intelektualnej. 

—————-

dr hab. Remigiusz Kijak – przez kilka lat kierownik Pracowni Badań nad Seksualnością Osób Niepełnosprawnych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Obecnie samodzielny pracownik naukowy w Katedrze Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego i kierownik Zakładu Badań nad Niepełnosprawnością Intelektualną.

10 czerwca 2021, g. 19:00 na Facebook Live
wykład z tłumaczeniem na PJM i napisami na żywo

NEWSLETTER

Zapoznałem się z polityką prywatności