CAPOEIRA / Ferie w CSzW
Capoeira
Ferie w CSzw

Capoeira to sztuka walki wywodząca się z kultury brazylijskiej i doskonały sposób na spotkanie osób o różnych możliwościach i ekspresjach. Regularny trening pozwala złapać pozytywne wibracje ze światem i poczuć się dobrze we własnej skórze. Podstawową WARTOŚCIĄ jest tu nie bać się bycia sobą, nie bać się popełniania błędów, dawać sobie nawzajem siłę i moc poprzez wsparcie, a w efekcie stawać się silniejszymi i wspólnie wzrastać.
Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że „Capoeira” to po prostu intensywny trening fizyczny, a tancerze „Capoeira” to niebezpieczni akrobaci, to jednak jej istotą jest poczucie wspólnoty i wszechogarniająca życiowa siła, zamiast bojowej agresji.
CAPOEIRA
17.02 oraz 24.02 godz. 16.30-18.00
prowadzenie: Marcin Oraszek
wiek 16+
zapisy: rezerwacje@teatr21.pl
Możliwy PJM – przy zapisie prosimy zgłaszać taką potrzebę najpóźniej 2 dni przed
wydarzeniem.
Ferie w CSzW – zobacz także:
Cyrkowe Sztuczki 14, 16, 21, 23 02.
Eksperymenty Muzyczne 13, 15, 20, 22 02.
Nazywam się Marcin Oraszek. Jestem nauczycielem wychowania fizycznego oraz
pedagogiem specjalnym. Jestem terapeutą integracji sensorycznej oraz instruktorem nauki pływania niemowląt dzieci i dorosłych. Od 20 lat pracuję z osobami z wielorakimi niepełnosprawnościami. Na co dzień pracuję w Szkole Podstawowej nr 123 im. Kornela Makuszyńskiego w Warszawie. Jestem też instruktorem brazylijskiej sztuki walki capoeira.
Swoją przygodę z capoeira rozpocząłem 2 marca 2004 w grupie Fundacao International Capoeira Artes das Gerais. Swoją współpracę ze stowarzyszeniem rodzin i opiekunów osób z zespołem Downa „ Bardziej Kochani „ rozpocząłem w roku 2012. Zostałem poproszony o poprowadzenie zajęć ruchowych z elementami Capoeira w ramach sobotnich zajęć rehabilitacyjno – sportowych. Przez lata zajęcia te zmieniały się w regularne treningi Capoeira i dzięki temu w roku 2013 udało mi się założyć jedyną w Polsce (nieśmiało i w Europie) grupę Happy Capoeira Ficag, której członkowie to dzieci i młodzież z zespołem
Downa. Przez wiele już lat wyjeżdżam na kolonie organizowane przez stowarzyszenie, gdzie swoją wiedzą i umiejętnościami wspieram uczestników.