Przejdź do KONTAKT
Jak przestałem być idealny

23

Sierpień

Czasami jest nam źle, smutno i zdarzają nam się chwile, w których chcemy po prostu zniknąć. A podobno w Indiach żyje pół słoń, pół człowiek, który zamienia ludzkie troski i kłopoty w pyszne słodycze. Razem z bohaterami spektaklu pojedziemy go odwiedzić i przy okazji dowiemy się dlaczego ma tylko jeden kieł. Wspólnie poznamy także historię chłopca zamienionego w słonia, który nie widział dla siebie innego wyjścia, niż występować w cyrku. Co połączy losy tych bohaterów? Wyruszmy w podróż, by odkryć nieznaną historię! Stwórzmy nową opowieść o świecie, w którym jest miejsce dla każdego. W namiocie cyrkowym wszystko może się zdarzyć! 

 

„Jak przestałem być idealny” to familijny spektakl wystawiany w namiocie cyrkowym, wyprodukowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Teatr 21. W wypełnionym muzyką na żywo przedstawieniu pytania o odmienność i różnorodność sąsiadują z zapierającymi dech w piersiach wyczynami akrobatów, a humor z refleksją o tym, dlaczego warto powstrzymać się od oceniania innych, od wtłaczania ludzi w ramy. 

 

Spektakl inspirowany jest mitem o Ganeśi – hinduskim bóstwie z głową słonia, oraz prawdziwą historią Josepha Merricka – znanego również jako człowiek-słoń. Czerpiąc z obecności artystów cyrkowych, aktorów dramatycznych, muzyków oraz aktorów i aktorek Teatru 21 zapraszamy na przedstawienie, które łączy widzów i artystów we wspólnej teatralno-cyrkowej zabawie. Z myślą o młodych widzach odkryjemy historie odmienności, w których bohaterowie musieli mierzyć się z brakiem akceptacji. Razem z publicznością, pod cyrkowym szapito wykreujemy świat, w którym jest miejsce dla każdego, a różnorodność staje się wartością.

———-

Producenci spektaklu dziękują Międzynarodowemu Centrum Kultury Nowy Teatr za udostępnienie sali prób. 

Spektakl został wyprodukowany w ramach programu Lato w teatrze. Jest koprodukcją Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Teatru 21 / Centrum Sztuki Włączającej. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

———-

koncepcja artystyczna – Justyna Lipko-Konieczna, Justyna Sobczyk
reżyseria – Justyna Sobczyk, Justyna Lipko-Konieczna, Justyna Wielgus
dramaturgia, scenariusz – Justyna Lipko-Konieczna
reżyseria ruchu – Justyna Wielgus
scenografia i kostiumy – Wisłomira Nicieja
charakteryzacja – Magdalena Lerynowicz
reżyseria i realizacja światła – Sebastian Klim
muzyka – zespół Pokusa (Tymek Bryndal, Natan Kryszk, Teo Olter)
asystentka reżyserki – Zuzanna Jarmakowska
konsultacja tańca hinduskiego – Kalina Duwadzińska
kierownik techniczny spektaklu – Dariusz Adamski
realizacja dźwięku – Michał Rokicki
projekty tatuaży na kostiumach: Marcin Domański
promocja: Maja Raczyńska (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego), Jakub Drzewiecki (Fundacja Teatr 21)
produkcja: Maria Babicka (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego), Marta Kuźmiak (Fundacja Teatr 21)

premiera: 4 września 2021

spektakl dla widzów od 7 roku życia

 

———-

 

W spektaklu pojawiają się różnorodne, kolorowe światła (nie używamy świateł stroboskopowych ani ultrafioletowych) i muzyka na żywo, a niektóre sceny są dosyć głośne. Droga do namiotu została utwardzona dla ułatwienia poruszania się np. osób na wózkach. Spektakle w dniach 8 i 10 września będą tłumaczone na polski język migowy.

 

Sorry, no posts matched your criteria.

Miejsce:

Namiot cyrkowy między Instytutem Teatralnym (Jazdów 1), a Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Jazdów 2)

Lato w teatrze

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Teatr 21 - logo

Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

 

Zakochaj się w Warszawie

Program Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 jest współfinansowany przez m.st. Warszawę

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Bilety

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przez stronę internetową www.instytut-teatralny.pl lub www.goout.pl, a także w księgarni Prospero w siedzibie Instytutu, ul. Jazdów 1 w (pn. – pt.: 10:00 – 18:00, sob.: 12:00 – 18:00).

Ok. 60 min przed każdym pokazem będzie możliwe zakupienie biletu z dodatkowej puli – na miejscu, w księgarni Prospero (wyłącznie z okazaniem certyfikatu zaszczepienia przy zakupie i przy wejściu do namiotu). 

Szczególne warunki uczestnictwa: 

  • Na terenie namiotu cyrkowego przez cały czas trwania spektaklu należy przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki.
  • Przed wejściem do namiotu każdy widz jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia, że według jego najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 i nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Uprzejmie prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej, by wypełnić oświadczenie na miejscu (do odbioru przed namiotem lub w Instytucie).
  • Wchodząc do namiotu należy zdezynfekować dłonie. 
  • Zakup biletu jest równoznaczny z zaakceptowaniem powyższych zasad organizacyjnych. 

NEWSLETTER

Zapoznałem się z polityką prywatności