Przejdź do KONTAKT

21

Listopad

Punktem wyjścia dla wspólnej pracy twórców Teatru 21 i Teatru Powszechnego jest temat superbohaterów. Szukają oni odpowiedzi na pytania: kto może dziś stać się superbohaterem, na jakie potrzeby, fantazje, aspiracje współczesnego społeczeństwa odpowiadają superbohaterowie. W centrum zainteresowania znajdują się figury wyobraźni zbiorowej, takie jak: Batman, Spiderman, Superman, V czy James Bond.

Na pewien kraj padł blady strach. Ludzie boją się wyjść z domu. Rosnąca fala przemocy i agresji powoduje, że każdy mający inne zdanie, boi się zabrać głos w ważnych sprawach i walczyć o lepszą przyszłość. Inni są izolowani, usuwani z przestrzeni publicznej. Zamykane są szkoły integracyjne, a na witrynach restauracji, w których pracują osoby autystyczne, malowane są napisy „WON!”. Ciągłe dążenie do ujednolicenia wszystkiego sprawia, ze potajemnie likwidowane są wszystkie odmienności. Na szczęście jest on, nasza ostatnia nadzieja – „Superspektakl”!

Spektakl dla widzów od 13. roku życia.

 

————

reżyseria: Justyna Sobczyk, Jakub Skrzywanek
scenariusz: Justyna Lipko-Konieczna, Justyna Sobczyk i Jakub Skrzywanek
dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
scenografia: Barbara Hanicka
kostiumy: Wisła Nicieja
ruch sceniczny: Justyna Wielgus
muzyka: Kamil Tuszyński
reżyseria światła: Piotr Pieczyński
wideo: Wojtek Kaniewski
producentka: Katarzyna Stępniak
inspicjent: Barbara Sadowska

Scenariusz powstał na podstawie improwizacji aktorów.

———–

premiera: 11 listopada 2017
czas trwania: 1 godz.

 

Spektakl zrealizowany w ramach projektu:
NIEwidzialni. TP + T21

Koprodukcja: Teatr 21, Teatr Powszechny w Warszawie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sorry, no posts matched your criteria.

Aktorzy amatorzy nie tylko „dają radę”, ale wprowadzają na scenie niebywałą artystyczną temperaturę. W poszukiwaniu superbohaterów naszych czasów to, paradoksalnie, oni uczą profesjonalnych aktorów Powszechnego, jak walczyć z własnymi słabościami. I to oni pokazują im, jak obchodzić się z Polską symbolizowaną na scenie przez trampolinę. (…) spektakl da do myślenia. A poza tym jest zwyczajnie bardzo zabawny.

Marcin Pieszczyk, „Wprost”

„Superspektakl” to kwintesencja współpracy aktorskiej w pokazaniu naturalnych, szczerych i otwartych relacji. Na tym poziomie praca została wykonana SUPER i dzięki temu przedstawienie nie staje się fałszywą grą, która ma wzbudzić litość czy współczucie. I to można uznać za sukces.

Alicja Cembrowska, „Teatr dla Was”

(…) jest komentarzem do polskiej rzeczywistości, prostym i emocjonalnym, choć niepozbawionym ironii, adresowanym przede wszystkim do młodych widzów. (…). Wiara w silne jednostki i w ich moc prowadzi do przemocy i katastrofy, przekonują w finale twórcy. Prawdziwą siłą jest połączona słabość i empatia.

Aneta Kyzioł, „Polityka”

Jeśli teatr powinien stanowić narzędzie upodmiotowienia oraz doświadczenie wspólnotowe wzmagające poczucie sprawczości - to warszawski „Superspektakl” Justyny Sobczyk i Kuby Skrzywanka zrealizowany wspólnie przez Teatr Powszechny i Teatr 21 jest najlepszą od dawna odpowiedzią na wszystkie te postulaty. (...). Dowcipne, uczące wrażliwości i rozbudzające chęć wspólnej pracy na rzecz uczynienia naszego świata lepszym miejscem przedstawienie (...) urzeka szczerością, energią i bezpretensjonalnością.

Michał Centkowski, e-teatr

NEWSLETTER

Zapoznałem się z polityką prywatności