Przejdź do KONTAKT

WOLNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

warsztaty i spotkanie z twórczością Joanny Pawlik
Wolność i bezpieczeństwo

Co łączy wolność i bezpieczeństwo i który z tych stanów jest dla Ciebie ważniejszy? A może oba są niezbędne do dobrego życia? Jak radzić sobie w świecie, który nie gwarantuje ani wolności ani bezpieczeństwa? Czy możesz być swoim własnym kompasem i odnaleźć te stany w sobie? Czy to wystarczy?

Podczas warsztatów z artystką wizualną Joanną Pawlik będziesz miała szansę sięgnąć do techniki kolażu, będziesz mógł wyrazić swoje myśli i emocje sięgając do języka sztuki obrazów. Artystka zaprezentuje własne kolaże z cyklu „Moda/Ukraina” oraz pokaże dwie prace wideo wokalistek z niepełnosprawnościami „Tren” i „Płynie kaczka po Cisie” – tytuł nawiązuje do pieśni śpiewanej na Majdanie. Wspólna rozmowa artystki z uczestnikami i uczestniczkami warsztatu poprowadzi do indywidualnej decyzji jaki temat podejmą w swojej pracy plastycznej. Joanna Pawlik będzie tu przewodniczką po technice kolażu.
„Dwie są wartości równie niezbędne dla godnego i satysfakcjonującego czy choćby znośnego ludzkiego życia. Jedną z nich jest wolność – drugą zaś bezpieczeństwo. Jedna bez drugiej obejść się nie może: bezpieczeństwo bez wolności równa się niewoli, wolność zaś bez bezpieczeństwa to tyle co chaos, poczucie zagubienia, męka niepewności i upokorzenie powodowane niewiedzą, co począć i praktyczną niemożnością jej zaradzenia”.
Zygmunt Bauman, Potrzeba wolności\

Cytat towarzyszył wystawie Joanny Pawlik w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu:
https://muzeumwspolczesne.pl/mww/wystawy/joanna-pawlik-feat-kamil-kurzawa-daniel-
stachowski-schron-bojowy/.

21.01.2023, godz. 15.00-18.00
zapisy: rezerwacje@teatr21.pl

NEWSLETTER

Zapoznałem się z polityką prywatności