Seminarium warsztatowe towarzyszące projekcji wideospektaklu „Trochę przestrzeni”
Warsztaty prowadzone przez Karen Bartholomew z zespołu Mind the Gap i kilku członków obsady wideospektaklu „Trochę przestrzeni”– profesjonalnych wykonawców z niepełnosprawnością intelektualną. Ten jednogodzinny warsztat pozwoli uczestnikom zapoznać się z praktyką integracyjną, jaką Mind the Gap stosuje przy tworzeniu teatru.
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z technikami rozgrzewki stosowanymi podczas przygotowań do spektaklu, dowiedzą się, jak tworzyć znaczenia i historie za pomocą naszych ciał, a także będą mieli okazję porozmawiać z wykonawcami i zadać wszelkie pytania dotyczące spektaklu.
Spotkanie odpowiednie dla wszystkich osób w wieku 14+, z niepełnosprawnością i bez niepełnosprawności; najbardziej polecane dla tych, którzy oglądali film „Trochę przestrzeni”, oraz dla lokalnych artystów zainteresowanych pracą z osobami z trudnościami w nauce i autyzmem.
Spotkanie odbędzie się on-line na platformie ZOOM.
Zapewniamy symultaniczne tłumaczenie na język polski.
W spotkaniu może uczestniczyć maksymalnie 15 osób.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
ZAREJESTRUJ SIĘ NA WARSZTAT – WYPEŁNIJ FORMULARZ
Obraz. Ciało. Historie.27 marca 2022, g. 11:00-12:00
bezpłatny warsztat on-line
rejestracja na stronie:
https://bit.ly/MindTheGap-warsztat
W dniach 25-27 marca 2022 za darmo na kanale YouTube Teatru 21!
Mind the Gap tworzy światowej klasy teatr w swojej siedzibie w Bradford od ponad 30 lat. Zespół wypracował uznaną na świecie metodę i sposób pracy oraz jest uważany za lidera w dziedzinie sztuki i artystów z niepełnosprawnością intelektualną. „Trochę przestrzeni” („A Little Space”) jest ich pierwszą produkcją teatru fizycznego.Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu Perform Europe w ramach projektu Europe International Inclusive Arts Network ‘Making Waves!’
Perform Europe to finansowany przez Unię Europejską projekt, którego celem jest zmiana sposobu prezentacji sztuk performatywnych za granicą na bardziej integracyjną, zrównoważoną i trwałą poprzez testowanie nowych praktyk w zakresie objazdów i dystrybucji spektakli oraz opracowanie zaleceń politycznych dla przyszłego systemu wsparcia Unii Europejskiej. Ta 18-miesięczna podróż obejmuje fazę badawczą, uruchomienie platformy cyfrowej, testowanie systemu wsparcia oraz opracowanie zaleceń dotyczących polityki.
Projekt Perform Europe jest finansowany przez Program Kreatywna Europa Unii Europejskiej i współzarządzany przez konsorcjum 5 organizacji: IETM – International network for contemporary performing arts, European Festivals Association (EFA), Circostrada, EDN – European Dancehouse Network i IDEA Consult.